7 chýb, ktorých je potrebné sa vyvarovať pri predaji nehnuteľnosti

Od 1.novembra.2017 nová daň z nehnuteľnosti ?

Pridané 29.06.2017

Spozornieť by mali predovšetkým majitelia poschodových domov, resp. tí, ktorí vlastnia domy, ktoré sú viac podlažné. Kto vlastní poschodový dom, má platiť daň z každého podlažia teda zo súčtu každého podlažia. Zmena v podobe dane z každého podlažia by postihla najmä ľudí na vidieku. Štát by ňou v podstate aj starších ľudí nútil presťahovať sa zo svojich dlhoročných domov do menších prízemných obydlí. Nová daň z podlažia cez novelu zákona o miestnych daniach už prešla v parlamente do druhého čítania a ide do výborov, informuje denník Pravda.

PRÍKLAD: Ak ste doteraz za bežný dom s prízemím a poschodím platili ročnú daň z nehnuteľnosti napr. 30 eur, po novom to môže byť až dvojnásobok - 60 eur. Ak by dom mal pivnicu, daň by sa mohla vyšplhať až na 90 €.

Zmenu navrhli poslanci za Smer-SD Ľubomír Petrák (starosta Hurbanova), Igor Choma (primátor Žiliny) a poslankyňa Most-HíD Edita Pfundtner, parlamentom už prešla prvým čítaním. Definitívne by mali poslanci o nej rozhodnúť po prázdninách. Ak ju poslanci schvália, začne platiť od 1. novembra.Tlačiť stránku

Dátum a sviatok

Sociálne siete
Kontaktný formulár

Zašlite nám Vaše otázky

Opiště text - nechci spam:


      © 2017 - Štefan Čarnoký
Digitální obchodník