7 chýb, ktorých je potrebné sa vyvarovať pri predaji nehnuteľnosti

Dopyt po rekreačných nehnuteľnostiach sa zvyšuje.

Pridané 01.09.2017

Onedlho sa končí letná sezóna a s ňou aj dovolenkové obdobie. Po nej príde čas, keď budeme môcť snívať o ďalších zážitkoch, trebárs aj v novej chate či chalupe, ktorej kúpou sa zaradíme medzi tých, čo najviac zvyšujú dopyt po rekreačných objektoch. 

Dopyt po tzv. druhom bývaní, rastie aj tento rok. Nazývajú sa rekreačné nehnuteľnosti, ktoré sú využívané na účely dovolenkových sídel. Sú to najmä dve hlavné skupiny kupujúcich, ktorí prejavujú o chaty a chalupy najväčší záujem.

1.Mladé rodiny s deťmi – Najviac kúpených chát a chalúp za posledný rok majú na svedomí mladé rodiny s deťmi. Ide o obyvateľov miest, ktorí navštevujú tieto objekty počas prázdnin a víkendov za účelom oddychu a spoločných rodinných zážitkov.

 2. Staršie manželské páry – Druhou skupinou sú páry vo vyššom veku, často dôchodcovia, ktorí nežijú s deťmi, majú čo to našetrené a disponujú množstvom voľného času, čiže si môžu chatárčenie užívať naplno. V tomto prípade sa mnohé chaty menia na celoročne obývané sídla.

Vyhľadávané sú najmä lyžiarske strediská

Nebyť krásnych lyžiarskych stredísk, ktoré rastú kvalitatívne aj kvantitatívne, dopyt po týchto nehnuteľnostiach by zrejme nebol taký vysoký. Práve v lokalitách pod známymi lyžiarskymi svahmi Tatier a Malej Fatry sa predáva najviac chát. Čísla predaja však stúpajú už aj v málo známych oblastiach, kde sú dobré možnosti na kúpanie, zber húb  a vinohradníctvo. 

Dopyt po rekreačných objektoch má podľa aktuálnych prognóz rásť ďalej. Medzi kupujúcimi, či už patríte k niektorej z 2 hlavných skupín ťahajúcich dopyt nahor alebo nie, môžete byť aj vy. A potom si už budúcu letnú sezónu môžete užívať z pohodlia vlastnej chaty alebo chalupy v niektorej z najvyhľadávanejších slovenských lokalít. 

Zdroj: topreality.skTlačiť stránku

Dátum a sviatok

Sociálne siete
Kontaktný formulár

Zašlite nám Vaše otázky

Opiště text - nechci spam:


      © 2017 - Štefan Čarnoký
Digitální obchodník