7 chýb, ktorých je potrebné sa vyvarovať pri predaji nehnuteľnosti

Vláda pripravila niekoľko zmien pri hypotékach.

Pridané 18.08.2017

Rezort financií novelami reaguje na programové vyhlásenie vlády a zároveň prináša ďalšie opatrenia, ktoré sú súčasťou akčného plánu boja proti daňovým únikom. Väčšina z nich sa dotýkala daňových tém.  Pozrite sa na Nové daňové zvýhodnenie pri úveroch na financovanie bývania.

Mladí sa k zvýhodneným úverom na financovanie bývania budú môcť od budúceho roka dostať za nových podmienok. Ministerstvo financií navrhuje v novele zákona o dani z príjmov zaviesť daňový bonus na zaplatené úroky pri úveroch.

Mladí môžu už v súčasnosti získať po splnení určitých podmienok štátom dotovanú hypotéku zníženú o 3 percentá. Po novom podporu od štátu pri kúpe nehnuteľnosti dostanú vo forme daňovo odpočítateľnej položky. Cieľom zmien je podľa rezortu financií zjednodušenie, sprehľadnenie, ako aj zníženie administratívnej záťaže pri celom procese poskytovania úverov.

Zvýhodnenie má byť vo výške 50 percent zo zaplatených úrokov v príslušnom zdaňovacom období, najviac však vo výške 400 eur ročne, pričom výška úrokov musí byť vypočítaná z poskytnutého úveru najviac zo sumy 50-tisíc eur na jednu nehnuteľnosť. Nárok na bonus má vzniknúť počas piatich bezprostredne po sebe nasledujúcich rokov počnúc mesiacom, v ktorom sa začalo úročenie úveru na bývanie.

Nezmení sa veková hranica. Naďalej si budú toto zvýhodnenie môcť uplatniť ľudia vo veku najmenej 18 a najviac 35 rokov.

                Zdroj: HNonline.sk, TASRTlačiť stránku

Dátum a sviatok

Sociálne siete
Kontaktný formulár

Zašlite nám Vaše otázky

Opiště text - nechci spam:


      © 2017 - Štefan Čarnoký
Digitální obchodník